BLASZAUER RÓBERT

Pécsen születtem 1961 máj. 27-én. Nagyapám, aki faszobrász volt, korán levitt a műhelyébe és tanított a fa szeretetére és megfaragására. Kicsi koromtól kezdve nagyon szerettem a komolyzenét, 10 évig hegedülni tanultam. Egyenes út vezetett, hogy megtanuljam a hegedűépítés mesterségét.1992-ben mestervizsgáztam.
Jelenleg saját műhelyem van Budapesten. Az utóbbi években legnagyobb részt modern és barokk vonós hangszereket készítek. Nem törekszem a pontos másolatok készítésére. Célom a tökéletes hangzás elérése saját stílus és színvilág alkalmazásával a régi mesterek nyomdokain.
Rendszeresen veszek részt külföldi kiállításokon ; Ausztriában, Németországban, Hollandiában és Belgiumban. Hangszereim elkerültek a világ számos országába : Németország, Svájc, Hollandia, Spanyolország, Japán és Ausztrália.
Versenydíjak Magyarországon :
- 1997 – Budapest – Hegedűkészítőverseny – hegedű II. helyezett
- 2000 – Esztergom – Hegedűkészítőverseny – cselló III. helyezett
Magyar Hangszerkészítők Szövetsége különdíj - bronzkoszorús mester
A honlapomon megtekinthetők a munkáim fotói : www.gamba.hu

Tarack út 6.
Telefon: 0036203130688