Magyar Hangszertörténet Liszttől napjainkig című kiállítás keretében aMűvészetek Palotájában.

Az október 15-én, szombaton sorra kerülő SZAKMAI NAP programja:

10:00-12:00.

Gyermekprogramok és nyitott műhelyek -

Hangszersimogató és bütykölde.

13:00-14:00.

A Liszt Ferenc Zeneakadémia Hangszerészképző Szakközépiskola bemutatkozó, ismeretterjesztő előadása

14:00-15:00.

Dr. Pap János egyetemi docens, zenei akusztikus előadása Nyitott kérdések és a gitár címmel

15:00-16:00.

Mezei János ezüstkoszorús hegedűkészítő mester előadása Ipar, művészet, modernitás, avagy a skizofrén hegedű címmel

16:00

A céhrendszer múltja és jelene – Nádaskuti Gábor hangszerkészítő mester, a Fúvós Hangszerész Céh elnökének előadása.

Majd kerekasztal beszélgetés a témáról a Hangszerkészítők Szövetsége, a Hanosz, a Zeneiskolák Szövetsége,valamint a Hangszerészképző Szakközépiskola képviselőinek részvételével.

Több mint ötven kiállító, több mint száz mesterhangszer a Művészetek Palotájában!!

A több, mint ötven készítő több, mint száz mesterhangszerét felvonultató tárlat október 22-ig tekinthető meg a MÜPA három helyszínén – ingyenesen!

Várja a kedves érdeklődőket a kiállítás szervezője, a

Magyar Hangszerkészítők Szövetsége