Jancsó István vagyok, 1941. június 13-án születtem Budapesten.

Az általános iskola elvégzése után iskolai tanulmányaimat 1957-ben a hangszerkészítő szakmunkás-iskolában folytattam. 1957. július 15. napjától a Hangszerkészítő Szövetkezetnél először, mint ipari tanuló, majd a szakmunkás bizonyítvány megszerzése után 1960-tól 1969-ig zongorakészítő mesterként dolgoztam. Majd a Hangszerkészítő Szövetkezet utódjánál a Kozmosz Ipari Szövetkezetnél Bohák Lajos cimbalomkészítő mester kérésére 1970-től egészen nyugdíjba vonulásomig cimbalomkészítőként dolgoztam.

A cimbalomkészítés igen ritka művészi szakma, újonnan készített hangszereim a világ minden részére eljutottak. Ez idő alatt kifejlesztettem egy kisebb méretű cimbalmot, és tudásom legjavát adva elértem, hogy a Kozmosz cimbalom világszerte ismert és elismert legyen.

1984-ben megkaptam az igazságügyi hangszerszakértői kinevezésemet, 2004-ben aranyjelvényes igazságügyi szakértő lettem, egészen 2007-ben történt lemondásomig. 1997-ben a Budapesti Kézműves Kamara elnökének megbízásából a kamara Hangszerkészítő és javító szakmai mestervizsga bizottság tagjává neveztek ki, megalakulása óta tagja vagyok a Cimbalom Világszövetségnek.

Fehérvári út 185 IX 02
Telefon: 36209958286