2012:

• 2012.május Blaszauer Róbert mesterhangszerét a 2. Tokiói Nemzetközi Brácsaversenyen szerzett első helyezéséért vehette át a kínai Venting Kang.
  • 2012 Júniusában a Veszprémi kiállításon a közönség szavazata alapján a legjobb hangú hegedűnek tartott hangszer Baki Róberté lett
  • 2012.juniusban Rácz Pál hangszerkészítő mester a cremonai kópia versenyen az ötszáz versenyző hangszer között a tökéletes másolat kategóriában csellójával és hegedűjével bronzérmet nyert .
  • 2012 augusztusban Kónya Lajos I. helyezést és Tassy András III. helyezést ért el az I.Nemzetközi Hegedűkészítő Versenyen Szászrégenben.
  • 2012.szeptemberben Lendvai Tamás ARANYKÉZ kitüntetésében részesült
  • Horváth Pál vonós hangszer készítő tagtársunk szép sikert ért el Cremonában! 2006-ban, 2009-ben és 2012-ben részt vett a CREMONA XI.,XII., és XIII. CONCORSO TRIENNALE INTERNAZIONALE STRADIVARI hangszerkészítő versenyeken csellóval, hegedűvel és brácsával.

2011:

• id. Kónya Lajos Tatán a Pálmaházban megtartott „teadélelőtt”  hangverseny meghívott vendégeként, előadást tartott a hangszerkészítésről és kiállított saját hangszereiből. (TV felvétel is készült.)
  • Interju készült ifj.Semmelweis Tibor hegedűkészítővel, mely a Kossuth Rádióban hangzott el 2011.március 19-én a Határok nélkül című műsorban Meghallgatható a rádió honlapján: http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2011-03-19, a 19.25-kor kezdődő műsor harmadik szereplőjeként 19.43.45-től hallható.
  • Interjuk készültek a Hangszerész Szövetség 2011.március 11-i ünnepi közgyűlésén, melyek a Kossuth Rádió március 17-i "180perc" című műsorában hangzottak el. Meghallgatható a rádió honlapján http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2011-03-17 a reggeli műsorban 8.36.34-től."

2010:

• Blasszauer Róbert   Utrechtben , Regensburgban ,Wienben,stb. szerepelt kiállításon,vásárban.
  • Vékes József 83.évében is aktívan dolgozik és eddig több mint 20 könyvvel gyarapította a szakmai (fordítású) könyveknek a számát nagy segítségére van a hangszerkészítő „társadalomnak”.
  • Semmelweis Tibor az Olasz Hegedűkészítő Szövetség versenyein rendszeres zsűritag mindenki megelégedésére. Az Ipar és Kereskedelmi Kamara aranygyűrűjét kapta tevékenységéért. Gyémántkoszorús Igazságügyi szakértő lett. Megkapta a „Líra” díjat. Aranykoszorús  mester. Életműdíjas.
  • Baki Róbert : Megjelent a „Hegedű lakkozása „ c. könyve
  • Rácz Pál :  Olasz Nemzetközi kópiakészítő versenyen 2. díjat kapott
  • Romanek Tihamér és  id.Kónya Lajos a tatai várban a 10 napos „Barokk fesztiválon” vett részt és előadást tartott a barokk hangszerekről és a barokk korról.
  • Blasszauer Róbert Franciaországban állított ki hangszereket.
  • Baki Róbert Olaszországban részt vett a Bergonzi konferencián ami két napos volt ( A világ minden részéről ig.szakértők,mesterek voltak az előadók)
  • Marosvári László és id.Kónya Lajos a Városligeti Mezőgazdasági Múzeumban, egy hónapos kézműves kiállításon vettek részt.( a kiállításról szóló szépkivitelű könyvben is szerepeltek.)
  • A Metzker család több helyen állított ki és nemcsak a hangszereikkel arattak osztatlan sikert,hanem a családi zenekaruk is példátlan a hangszerészek között. A Nádasladányi kastélyban, a Perczeli Rédei kastélyban és Kispesten, stb.
  • Romanek Tihamér kiállítóként részt vett 2010 novemberében az amszterdami csellóbiennálén, melyen az ő hangszere is bekerült azon 6 cselló közé, melyeket nagy érdeklődés mellett világhírű csellóművészek - Monika Leskovar és Giovanni Sollima – mutattak be a Konzertgebau Nagyszinpadán. Hangszerével nagy sikert aratott. A magas színvonalú 12 napos rendezvénysorozaton naponta 4 teltházas koncert volt, híres előadóművészekkel, közöttük Várday István is adott koncertet, valamint mesterkurzust Natalia Gutmann, Perényi Miklós és sokan mások.